Obchody 19. rocznicy śmierci Jana Pawła II

3 KWIETNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

Muzycznie i modlitewnie mieszkańcy diecezji uczcili 19. rocznicę śmierci papieża Polaka. W Łowiczu organizatorem programu słowno-muzycznego był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a pod pomnikiem modlitwę poprowadziła młodzież z parafii katedralnej.

Co roku 2 kwietnia wielu Polaków przeżywa czas zadumy i refleksji nad jego nauczaniem, postawą i drogą do świętości. Nie inaczej było wczoraj, m.in. w Łowiczu, gdzie w miejscowym muzeum program słowno-muzyczny zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W sali barkowej Muzeum w Łowiczu zgromadziło się ponad 200 osób, które wysłuchały utworów w wykonaniu Piotra Cugowskiego, Mateusza Mijala i Haliny Frąckowiak.

Zakończeniem dnia pełnego refleksji było spotkanie przy pomniku świętego, przy którym młodzi z parafii katedralnej wraz z ks. Pawłem Olszewskim zaśpiewali Apel Jasnogórski i pieśni bliskie sercu Karola Wojtyły.

Podobne zgromadzenia modlitewne odbyły się w Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie i wielu parafiach, w których obecne są relikwie papieża, a jego nauczanie wciąż żywe i obecne

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne