Oaza Modlitwy Diecezji Łowickiej

4 MAJA 2023
ks. Roman Sękalski

W dniach 30.04.–3.05.2023 r. w WSD w Łowiczu odbyła się Oaza Modlitwy Dzieci Bożych diecezji łowickiej pod hasłem „Z ciemności ku Światłu”. W Oazie uczestniczyły nie tylko dzieci z diecezji łowickiej, ale także z archidiecezji gnieźnieńskiej, które przyjechały wraz z Siostrą Immakulatą ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. W tym samym czasie w Czerwińsku nad Wisłą swoją Oazę Modlitwy Młodych diecezji łowickiej przeżywała młodzież z ks. Markiem Wyszomierskim SDB.
Oaza Modlitwy to czas spotkania z Panem Bogiem i bliźnimi. Dzieci przeżywały ją pod okiem niezwykłych księży: ks. Tomasza Staszewskiego i ks. Sylwestra Bernata – moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej.
Podczas spotkań w grupach z animatorami oraz konferencji prowadzonych przez księży dzieci miały możliwość zatrzymania i refleksji nad dwoma głównymi tematami: Eucharystia spotkaniem z żywym Jezusem, który przemienia smutek w radość i Nowe życie w spotkaniu z Jezusem, który przebacza i uzdrawia. Msza Święta, która odbywała się każdego dnia, Namiot Spotkania, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu były już bezpośrednim przeżyciem i doświadczeniem tego, do czego wcześniej dzieci się przygotowywały w pracy formacyjnej – czyli spotkaniem z żywym Jezusem i przejściem z ciemności ku Światłu.
Oaza Modlitwy to nie tylko modlitwa. To także bardzo ważny czas dla siostry i brata. Dzieci spędzały go mocno zaangażowane m.in. podczas spaceru po Łowiczu, gdzie mogły zwiedzić bazylikę katedralną, krypty, w których spoczywa dwunastu prymasów Polski. Podczas spaceru cała Oaza zaśpiewała „Barkę” przy pomniku Jana Pawła II, a całości dopełniło pamiątkowe zdjęcie. Czas szczególnej integracji to czas zabaw i gier zespołowych prowadzonych przez animatorów. Nie zabrakło też piłki nożnej i bardzo radosnych pogodnych wieczorów.
Oazę odwiedziło dwóch szczególnych gości. Biskup ordynariusz Andrzej Dziuba, przywitany serdecznie przez wszystkich uczestników modlił się podczas Apelu. Natomiast z biskupem pomocniczym Wojciechem Osialem dzieci wspólnie odśpiewały litanię do NMP i Apel.
Nieocenioną pomocą dla Oazy służyły rodziny i małżeństwa z Domowego Kościoła. Cała inicjatywa w tym miejscu nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie i konkretna pomoc Wydziału Duszpasterskiego Kurii Łowickiej oraz WSD w Łowiczu, za co Ruch Światło-Życie jest ogromnie wdzięczny.
Na zakończenie Oazy wdzięczni Panu Bogu za wspaniały czas modlitewnego spotkania w duchu jedności uczestnicy dzielili się doświadczeniem radości ze spotkania z żywym Jezusem podczas Oazy i umocnienia przez Niego.
Oaza Modlitwy za nami. A teraz zapraszamy do Łowicza na wakacyjne rekolekcje oazowe. Terminy rekolekcji i wszystkie szczegółowe informacje dostępne na www.oaza.lowicz.pl w zakładce Rekolekcje.