Nowe inicjatywy duszapasterskie w Rawie Mazowieckiej

3 WRZEśNIA 2015
admin

A oto wspomniane akcje:

1) PIERWSZE CZUWANIE MODLITEWNE W INTENCJI POWOŁAŃ

Już jutro w pierwszy czwartek miesiąca na modlitwie w naszej świątyni spotkają się rodzice sióstr i księży, którzy pochodzą z naszej parafii. Co miesiąc o 17.30 będą się oni modlić za swoje córki i synów, którzy poszli za głosem powołania. Nie zabraknie również modlitwy w intencji nowych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa, szczególnie zaś do naszego łowickiego seminarium.

2) LIST KS. PROBOSZCZA DO NOWOŻEŃCÓW I RODZIN
Już w najbliższy poniedziałek wystartuje w naszej parafii nowa propozycja dla młodych małżeństw. Otóż 7 września odbędzie się po raz pierwszy Msza św. za pary małżeńskie, które zawarły ślub w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Połączona ona będzie z modlitwami i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Takie spotkania odtąd będą odbywały się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.

Przeczytaj poniżej specjalny list ks. Proboszcza. który otrzyma każda z nowo zaślubionych par.

Kochani!
Przed ołtarzem w naszej świątyni, wypowiedzieliście sakramentalne słowa: „Ślubuję Ci miłość…”. Prosiliście Boga, aby Wam błogosławił i uświęcił Wasze małżeństwo.
O to samo będziemy się modlić także i w późniejszej Mszy Świętej sprawowanej w Waszej intencji wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Opieki. Ufam,
że i Wy sami będziecie pamiętać o tym, aby modlić się razem codziennie i uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Jako Wasz Proboszcz zapewniam, że nasza parafialna wspólnota będzie Was duchowo wspierała. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będziemy się modlić za wszystkie małżeństwa, a szczególnie za te, które zostały zawarte w ostatnich 12 miesiącach. O godzinie 18.00 będzie sprawowana Msza Święta także i w Waszej intencji. Po niej zaś, w ramach poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu, przed żywym Jezusem będziemy wypraszać dla Was potrzebne łaski. Wy sami lub inne osoby wypowiedzą Wasze imiona wzywając Bożej opieki nad każdą parą. Znakiem Waszej obecności i wdzięczności Bogu będzie zaniesienie światła świecy przed ołtarz. Po krótkiej modlitwie każda para otrzyma specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Zapraszam Was i Waszych bliskich na te modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Przyjdźcie zatem już w najbliższy pierwszy poniedziałek miesiąca! Wtedy bowiem, o 18.00 rozpocznie się Msza święta za Was.

Z serdeczną pamięcią –
Wasz ks. Proboszcz Bogumił Karp

Podobne