Noc Świętych w Żyrardowie

13 PAźDZIERNIKA 2013

Drodzy Siostry i Bracia Diecezji Łowickiej! Metrykalnie Młodzi oraz Młodzi Duchem!

W imieniu Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby zapraszam Was, razem z Waszymi Duszpasterzami, na wspólne przeżycie „Nocy Świętych” w Żyrardowie, w kościele Matki Bożej Pocieszenia, 31 października b.r. Wielu uczestników spotkania „Rio w Żyrardowie” pytało, czy planujemy kontynuację takich zgromadzeń, które poprzez swój uniwersalny i żywiołowy charakter – z oczywistym odwołaniem się do papieskiego nauczania – byłyby formą przygotowania do wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce w roku 2016. „Noc Świętych” jest odpowiedzią na te pytania. Zdaję sobie sprawę, że zaproponowany termin jest dosyć niewygodny – Duszpasterze mają wiele pracy w parafiach, a Wy planujecie nawiedzenie grobów najbliższych. To szatan podpowiada nam, że dla rodzenia się konkretnego dobra każdy czas jest nieodpowiedni. Jemu żadne dobro się nie podoba.

Tym bardziej zachęcam, abyście pokonali przeszkody i przybyli na celebrację „Nocy Świętych” do Żyrardowa na godzinę 19.00. Poproście Waszych kapłanów, aby zabrali ze sobą relikwie Świętych, które znajdują się w Waszym kościele parafialnym. Niech Święci, którzy duchowo towarzyszą nam w drodze do nieba staną się nam jeszcze bliżsi przez fizyczną obecność ich relikwii.
Razem z Księdzem Biskupem Andrzejem, który będzie gospodarzem celebracji w Żyrardowie, czekam na spotkanie z Wami.

ks. Adam Paweł Bednarczyk
Diecezjalny Koordynator Światowych Dni Młodzieży