„Noc świętych” w naszej Diecezji

1 LISTOPADA 2013

Wieczorem 31 października różańcem o 17.30 w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Maz.rozpoczęło się wigilijne czuwanie przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Nasze modlitwy pod wspólnym tytułem: „Noc świętych” trwały do 21.00 i zakończyły się wspólnym Apelem Jasnogórskim.

Podczas modlitwy zostały wniesione na ołtarz relikwiarze różnych świętych, m.in.: bł. Jana Pawła II, sw. Stanisława, bł. Honorata i inne. Tej niezwykłej procesji ze świecami towarzyszyła refleksja nad świadectwem życia tych osób i pokazanie ich drogi do świętości. To jedyne w Rawie i okolicy czuwanie modlitewne miało pomóc w lepszym przeżyciu Uroczystości Wszystkich Świętych.

Jeszcze z większym rozmachem podobna uroczystość odbyła się w Żyrardowie w kościele Matki Bożej Pocieczenia. Można o niej przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Autorem tekstu o wydarzeniach w Rawie Mazowieckiej jest ks. Bogumił Karp. Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego ks. Piotra Nowaka.