Noc Świętych -w Kutnie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łęczycy, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej.

27 PAźDZIERNIKA 2017
Damian Pietrzak

Wzorem lat ubiegłych w wigilię Wszystkich Świętych odbędą się czuwania i radosne śpiewy przy relikwiach świętych i błogosławionych. Noc Świętych to alternatywa dla obchodów pogańskiego Halloween.

Radosne wydarzenie będzie miało swoją odsłonę m.in. w Kutnie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łęczycy, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej.
W Łęczycy czuwanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele św. Andrzeja Apostoła.  Szczególnymi patronkami będą św. Chiara „Luce” Badano i św. Joanna Beretta Molla. W programie znajdzie się przywitanie relikwii świętych, pantomima, słowo o świętości, namaszczenie olejem Św. Charbela, modlitwa i procesja z relikwiami do kościoła ojców Bernardynów.

Spotkanie ze świętymi odbędzie się także w Skierniewicach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Poznawanie sylwetek świętych i modlitwa przy relikwiach rozpocznie się o godzinie 19.00.
Noc dziękczynienia za świętych będzie miała miejsce także w Żyrardowie i Rawie Mazowieckiej. W Żyrardowie na miejsce modlitwy przy relikwiach wybrano kościół świętych Cyryla i Metodego. Do salezjańskiej wspólnoty przybędą z relikwiami wierni i duszpasterze ze wszystkich żyrardowskich parafii. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 19.30. W Rawie ze względu na trwający remont „dużego kościoła” spotkanie ze świętymi odbędzie się w kościele ojców pasjonistów. Liturgia rozpocznie się o godzinie 19.00.
W przeddzień uroczystości Wszystkich świętych kutnowscy wierni spotkają się w kościele św. Jana Chrzciciela. Uwielbienia Boga za dar świętych rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której zaplanowano świadectwa o świętych.

Na Noc Świętych zaprasza także parafii św. Wawrzyńca w  Sochaczewie. Spotkaniu, rozpocznie się o godzinie 19.00.  Po uroczystym rozpoczęciu, Liturgii Słowa oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się korowód świętych ulicami miasta. Podczas przemarszu wierni odśpiewają  Litanię do Wszystkich Świętych. Czuwanie zakończy wspólna agapa w Ostoi św. Dominika.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.