Niezwykły dar dla parafii w Rawie Mazowieckiej

15 WRZEśNIA 2014

Ksiądz Kardynał z zainteresowaniem wysłuchał informacji o duszpasterskiej pracy w naszej parafii a szczególnie o inicjatywie sprawowania w parafii specjalnej modlitwy połączonej z udzieleniem błogosławieństwa dla małżeństw oczekujących dziecka oraz nad matkami w stanie błogosławionym. Ponieważ Jan Paweł II bardzo interesował się tymi kwestiami stąd Jego duchowe wstawiennictwo wesprze nasze modlitwy. Już od października comiesięczna modlitwa będzie bowiem ubogacona obecnością relikwii świętego papieża. W czasie spotkania ksiądz proboszcz Bogumił Karp przekazał księdzu Kardynałowi pamiątki związane z Rawą i z naszą świątynią.

Specjalny relikwiarz, w którym zostały złożone relikwie św. Jana Pawła II ufundowali dla naszej parafii Państwo Budkowie. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej parafii odbędzie się w Dzień Papieski – 12 października 2014 r. Potwierdzeniem autentyczności relikwii jest specjalny dokument podpisany przez Kardynała Stanisława Dziwisza.

Tekst ks. Bogumił Karp, zdjęcia T. Warczak