Nietypowe rekolekcje w Żelaznej?

5 MARCA 2015

Spotkanie ze znany aktorem, idolem wielu nastolatków i nastolatek, było częścią rekolekcji wielkopostnych prowadzonych w Gimnazjum w Żelaznej. Stało się już tradycją, że duszpasterze z tamtej miejscowości, ks. Andrzej Sałkowski i ks. Mirosław Nowosielski, zapraszają osoby znane ze świata mediów lub polityki, by te podzieliły się swoim przeżywaniem wiary w Boga. Tym razem zrobił to Tomasz Musiał, znany z roli Tomka Boskiego z serialu „Rodzinka.pl”, a także z występów w serialach „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz” i w wielu innych programach telewizyjnych.

– Kiedy miałem niespełna 18 lat, mama zabrała mnie na rekolekcje – wspominał znany aktor. – Codziennie uczestniczyłem w Eucharystii, konferencjach, modlitwach. Pewnego dnia odbywała się modlitwa wstawiennicza, To wtedy pierwszy raz dotknąłem Boga tak namacalnie, że czułem Go w całym ciele. Wtedy też zrozumiałem, co to znaczy szczęście. I choć przed rekolekcjami wydawało mi się, że wszystko mam i niczego mi już nie potrzeba, dopiero po tym doświadczeniu stałem się prawdziwie szczęśliwy – wspominał.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.