Niedziela Palmowa w Łowiczu

10 KWIETNIA 2017
admin

W Łowiczu spotkanie młodych rozpoczęło się na Starym Rynku od uwielbienia Boga pieśniami. Ze sceny młodzież dała również świadectwa wiary.

Liturgii Niedzieli Palmowej przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Poświęcił palmy, które przykuwały uwagę swoją kolorystyką i oryginalnością wykonania.

Niemało wysiłku wymagało ich wykonanie, ale i utrzymanie w pionie. Szczególnie tych dłuższych o kilkunastometrowej długości.

– Pięknie wygląda nasz rynek, pięknem każdego z nas. My, piękni, stworzeni na Boży obraz i podobieństwo, chcemy, wnikając w tajemnicę wjazdu do Jerozolimy, uświadomić sobie, że to jest jedyny na kartach Pisma Świętego opis, w którym Jezus pozwala publicznie oddać mu cześć, jako zapowiedzianemu Mesjaszowi. I do tego oddania czci wybiera ludzi czystego serca, ludzi prostych i szczerych – mówił ordynariusz.

Bp Dziuba wręczył również przywiezione z Włoch gałązki palmowe członkom Drogi Neokatechumenalnej, którzy przeżywają etap Redditio Symboli. Następnie wszyscy procesyjnie udali się do bazyliki katedralnej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne