11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

10 kwietnia w Kościele obchodzona była Niedziela Palmowa, zwana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. We wszystkich kościołach święcone były palmy na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Uroczystościom w katedrze łowickiej przewodniczył biskup Andrzej F. Dziuba.

Po dwóch latach ograniczeń spowodowanych epidemią wierni mogli uczestniczyć w liturgii Niedzieli Palmowej bez żadnych przeszkód. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 poświęceniem palm pod dzwonnicą łowickiej katedry. Mieszkańcy Łowicza, a także goście spoza miasta przynieśli kolorowe palemki. Wśród uczestników byli także członkowie wspólnoty neokatechumenalnej z parafii katedralnej, którzy przynieśli na uroczystość sprowadzone specjalnie na tę okazję z Włoch palmowe liście.

Po poświęceniu palm wierni w procesji weszli do katedry, gdzie została odprawiona Msza św. Popiół z palm wielkanocnych zostanie użyty w następnym roku w Środę Popielcową, podczas obrzędu posypania głów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl