Najświętsze Serce Pana Jezusa

7 LISTOPADA 2016

Rzesza wiernych oczekiwała przyjazdu Maryi modląc się Różańcem i śpiewając pieśni. Następnie wraz z biskupem Andrzejem F. Dziubą, proboszczem ks. Jackiem Berezińskim oraz księżmi wikariuszami parafii zgromadzony tłum, śpiewając Litanię loretańską, wyszedł na zewnątrz kolegiaty, by tam oczekiwać Najświętszej Panienki. Choć na dworze temperatura nie sprzyjała oczekiwaniu, a wokół było już ciemno, miejsce oczekiwania przepełnione było światłem, które jaśniało od własnoręcznie wykonanych przez dzieci lampionów.

– Sama zrobiłam lampion. Długo go robiłam, ale myślę, że jest ładny, w serduszka, żeby było widać, że oddajemy nasze serca Maryi – mówi 9-letnia Blanka. – Przyszłam tu, żeby się pomodlić przed Maryją o to, żeby nie było wojen na świecie – dodaje dziewczynka.

Po uroczystym spotkaniu w blasku świec i lampionów na swoje ramiona ikonę wzięli przedstawiciele rodzin, kobiet, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, straży pożarnej. W świątyni zaś Czarną Madonnę powitali: ksiądz proboszcz, członkowie Kościoła Domowego, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.