Msza Święta na rozpoczęcie Chrześcijańskiego Balu Młodzieżowego

7 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

Mszą Św w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce młodzież naszej diecezji rozpoczęła Chrześcijański Bal Młodzieżowy.

Eucharystii przewodniczył i słowo boże wygłosił Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Przy Ołtarzu modlił się również ks. Jacek Zieliński, ks. Kamil Goc, oraz ks. Paweł Olszewski.

Biskup Ordynariusz w homilii nawiązał do Orszaków Trzech Króli które odbyły się w wielu miejscowościach.

„Idąc pokazywaliśmy światu że możemy się cieszyć, że my jesteśmy ludźmi pokoju, że zwiastujemy orędzie braterstwa wzajemnego. Powinniśmy być czasami właśnie taką małą gwiazdą dla bliskich, dla tych którzy potrzebują światła na drodze swojego życia, i na wzór tamtej gwiazdy która doprowadziła Mędrców do Jezusa, powinniśmy pomagać i doprowadzać innych do głębszej wiary i odkrycia miłości Boga do ludzi”.

Po Mszy Świętej wszyscy udali się do restauracji „Zacisze” na wspólną zabawę.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki