Msza św. w intencji zmarłych Prymasów oraz Kanoników Łowickiej Kapituły

5 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

Zgodnie z tradycją na początku listopada członkowie Katedralnej Kapituły Łowickiej sprawują Eucharystię w intencji zmarłych kapłanów, którzy przed nimi tworzyli to kolegium.

W dniu dzisiejszym w Łowickiej Kolegiacie, Mszy Św. żałobnej przewodniczył Biskup Ordynariusz. Koncelebrowali ją bp. Wojciech Osial, oraz kanonicy Katedralnej Kapituły Łowickiej z prepozytem kapituły ks. Stanisławem Poniatowskim.

Kanonicy modlą się też za prymasów Polski, arcybiskupów gnieźnieńskich z których 12 pochowanych jest w łowickiej katedrze – Jana Przerębskiego, Jakuba Uchańskiego, Jana Tarnowskiego, Henryka Firleja, Jana Wężyka, Jana Lipskiego, Andrzeja Leszczyńskiego, Wacława Leszczyńskiego, Mikołaja Prażmowskiego, Krzysztofa Antoniego Szembeka, Adama Ignacego Komorowskiego i Władysława Łubieńskiego. Wspominani są też biskupi – sufragani gnieźnieńscy i łowiccy, pochowani w katedrze oraz na terenie diecezji.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki