Msza św. w intencji energetyków w Łowiczu

4 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba sprawował Mszę św. w intencji pracowników energetyki. Poprzedziła ona spotkanie opłatkowe energetyków regionu łódzkiego.

Co roku takie spotkania organizowane są w innym miejscu. 3 stycznia po raz pierwszy odbyło się w Łowiczu i było już 30. z kolei. Inicjatorami są członkowie łódzkiej Duszpasterskiej Wspólnoty Zawodowej Energetyków „Nazaret”, która w minionym roku przeobraziła się w Oddział Terenowy Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków „Nazaret” w Łodzi.

W homilii bp Dziuba podkreślił rangę pracy energetyków. – Ten wasz wielki wkład w dobro wspólne naszej ojczyzny jest czymś pięknym. Przeżywamy 100. rocznicę niepodległości. To także dzieło energetyków, którzy w początkach nowej Rzeczpospolitej włożyli ogromny wysiłek, aby po dramacie rozbiorów Polska znalazła i tę energię ducha, i tę energię fizyczną potrzebne do odbudowy kraju – mówił bp Dziuba.
Mszę św. koncelebrowali ks. Władysław Staśkiewicz, duszpasterz elektryków, energetyków i elektroników archidiecezji łódzkiej, oraz ks. Piotr Turek, przez lata związany z duszpasterstwem łódzkich energetyków.
Modlono się za obecnych i byłych pracowników energetyki, w tym za osoby zmarłe. Wśród uczestników Eucharystii byli m.in. Zbigniew Fałek, dyrektor generalny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, Piotr Grabowski, zastępca dyrektora w PGE Obrót S.A. Oddział w Łodzi, oraz Krzysztof Domagała, wiceprezes PGE Górnictwo Konwencjonalne i Energetyka S.A
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu].