Msza św. Krzyżma

24 MARCA 2016
admin

– Zechciejmy uznać własne niemoce i słabości. Trzeba znaleźć odwagę, aby podjąć walkę z nałogami, z grzesznymi przyzwyczajeniami, a czasem z podwójnym życiem, które marnuje dar naszego powołania. W dziele odczytywania Bożego miłosierdzia, dla nas, niosących dar sakramentalnego pojednania, pozostają ciągłe wyzwania, abyśmy byli zatroskani o wierność nauce Kościoła, o to by wiara działała przez miłość – mówił w homilii do kapłanów bp Dziuba.

Ordynariusz łowicki pobłogosławił olej chorych i konsekrował olej krzyżma. Wykorzystywane będą podczas posługi sakramentalnej. Obrzęd konsekracji oleju krzyżma rozpoczął szczególny gest. Biskup wlał do naczynia z olejem wonny balsam. Po wymieszaniu nachylił się i tchnął na olej. Miało to odniesienie do gestu Pana Jezusa, który przez tchnienie przekazał Ducha Świętego apostołom.

Razem z kapłanami do bazyliki katedralnej przybyli ministranci i lektorzy. Odnowili swoje przyrzeczenia. W Mszy św. uczestniczyły również siostry zakonne, alumni łowickiego seminarium, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wierni świeccy. Po Eucharystii odbyła się agapa w sali multimedialnej Domu Biskupa oraz w budynku parafii katedralnej.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.

Podobne