Modlitwy za chorych, ich opiekunów i służbę zdrowia

12 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

W 28. Światowy Dzień Chorego w kościołach, szpitalach, hospicjach odprawiano Msze św. w intencji chorych. Modlitwą obejmowano także personel medyczny i osoby opiekujące się chorymi.

W wielu parafiach i szpitalach sprawujący Eucharystię kapłani podobnie jak ma to miejsce w Lourdes podczas liturgii udzielali sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W homiliach głoszonych podczas Eucharystii wielu kaznodziejów przywoływało fragmenty orędzia papieża Franciszka.

W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie Mszy św. w intencji chorych przewodniczył biskup senior Józef Zawitkowski. Hierarcha dziękował chorym za ich ofiarę, modlitwę i łączenie swoich cierpień z cierpieniami Zbawiciela.  Podczas Eucharystii posługujący w parafii kapłani udzielili zebranym sakramentu namaszczenia chorych.

W Sochaczewie w parafii pw. św. Wawrzyńca za cierpiących najpierw modlono się w świątyni, a potem także w kaplicy Szpitala Powiatowego. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Żądło, sochaczewski dziekan. Przy stole eucharystycznym stanęli także ks. Andrzej Kita, kapelan szpitala oraz ks. Zbigniew Żądło proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Sochaczewie.

Msze św. sprawowane były we wszystkich szpitalach w diecezji łowickiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Autor zdjęcia: Włodzimierz Rzeźnicki