Modlitwa na ulicach diecezji

29 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Wierni diecezji włączyli się w modlitewną akcję „Koronka na ulicach miast świata”. Modlitwę odmawiano m.in. w Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej, Kutnie, Suserzu. Sochaczewie, Łowiczu.

We wtorek 28 września o godzinie 15. 00 na skrzyżowaniach, placach, rynkach, przy świątyniach, krzyżach, kapliczkach gromadzili się wierni by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Data akcji od lat jest niezmienna. Przypada w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, duchowego opiekuna i spowiednika św. siostry Faustyny, której Pan Jezus podyktował modlitwę koronką.

W Rawie Mazowieckiej w modlitwę włączyli się wierni z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Bożego Miłosierdzia przyzywano w kilku miejscach na terenie parafii. W publiczne wyznawanie wiary włączyli się po raz drugi także wierni z parafii w Suserzu. Do włączenia się w  inicjatywę nawoływali także kapłani skierniewickich wspólnot.  Wierni z parafii św. Jakuba w modlitwie uczestniczyli w trzech miejscach. W każdym do modlących się dołączył jeden z księży. Pod ratuszem z wiernymi koronkę odmawiał ks. Piotr Jóźwiak.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl