Modlitwa Kościoła o powstrzymanie pandemii

25 MARCA 2020
ks. Łukasz Antczak

Dzisiaj, na prośbę Papieża Franciszka, o godz. 12.00 katolicy na całym świecie zostali zaproszeni do wspólnej modlitwy „Ojcze nasz” o powstrzymanie pandemii.

Również w naszej Diecezji w samo południe zabiły dzwony we wszystkich kościołach, wzywając do modlitwy. Nasz Pasterz, bp Andrzej F. Dziuba, wraz z biskupem Wojciechem Osialem modlili się w bazylice katedralnej.

Jednak to nie jedyny modlitewny akcent w naszej diecezji. W 1992 r. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została  powołana do istnienia Diecezja Łowicka. Zazwyczaj tego dnia w katedrze Biskup Łowicki wraz z prezbiterami i wiernymi dziękowali Bogu za ten dar. Obostrzenia wprowadzone przez rząd sprawiły, że dzisiejsze dziękczynienie będzie miało mniej uroczysty charakter. Biskup Ordynariusz wraz z najbliższymi współpracownikami, bez udziału wiernych, odprawi mszę św. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej. Relacja na żywo na falach diecezjalnego Radia Victoria oraz na profilu facebookowym.

Zachęcamy i zapraszamy do modlitewnej łączności z naszym Pasterzem.

Tekst: ks. Łukasz Antczak

Zdjęcia: ks. Bogdan Skóra