Mocarna modlitwa na Adwent

2 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Dzięki darczyńcom w Mocarzewie koło Łowicza Siostry Zmartwychwstanki budują Dom Mocarzy. Swoje miejsce znajdą w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. W Adwencie Siostry i ich podopieczni chcą odwdzięczyć się modlitwą za pomoc w budowie wymarzonego domu. Intencje można przesyłać na specjalną skrzynkę modlitewną.

Siostry Zmartwychwstanki w Mocarzewie prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy. Obecnie przebywa tam około 80 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, które jednak, ze względu na obowiązujące przepisy, muszą opuścić ośrodek po ukończeniu 25 roku życia. Niestety nie zawsze mają gdzie. Dlatego Siostry dla swoich dorosłych wychowanków chcą wybudować Dom Mocarzy.

Podopieczni ośrodka jako osoby z niepełnosprawnościami potrzebują budynku specjalnie przystosowanego do ich potrzeb. Rodzina nie zawsze jest w stanie zapewnić im opiekę. –Nasi Mocarze są z nami przez kilkanaście lat – mówi s. Elwira Szwarc CR, prezes Fundacji Bogaci Miłosierdziem. –Często zdarza się, że nie mają gdzie pójść – rodzice już nie żyją, albo są tak schorowani, że nie mogą się nimi zająć – dodaje siostra.

Budowa rozpoczęła się w 2018 roku. Jej koszt szacowany jest na 18 mln zł. Dzięki darczyńcom stoją już mury ośrodka, na dachu pojawiła się więźba i rozpoczął się  montaż pierwszych okien. Trwa zbiórka, która umożliwi realizację V etapu budowy. W jego ramach budynek zostanie ocieplony i otynkowany.

Powstanie Domu Mocarzy nie byłoby możliwe bez pomocy darczyńców. Choć do końca inwestycji jeszcze daleka droga to jej koniec przybliża nawet najmniejsza wpłata. Siostry są wdzięczne za każdą pomoc. –Nasi Mocarze otrzymali od Was tyle dobra – mówi s. Szwarc – mury Domu Mocarzy już stoją, trwają kolejne prace.

Siostry i ich podopieczni za dobro chcą odwdzięczyć się  tym, co mają najcenniejszego – modlitwą. Dlatego zainicjowały akcje mocarnej modlitwy. W Adwencie czekają na intencje, które można przesłać za pośrednictwem strony internetowej https://dommocarzy.pl/o-akcji/mocarna-modlitwa/. Jak zapewniają każdą z nich będą polecać Bogu wraz ze swoimi podopiecznymi. –Wierzymy, że modlitwa naszych Mocarzy trafia do Pana prostą ścieżką. Zostaw Mocarzom swoją intencję. Oni chcą prosić za Tobą, by Pan Ci błogosławił – zachęca s. Szwarc.

Podobne