MOC KRZYŻA

17 KWIETNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Dokładnie tydzień temu w Wielki Piątek proboszczowie rawskich parafii przeszli przez nasze miasto w Pokutnej Drodze, aby błogosławić krzyżem mieszkańcom Rawy Maz. i okolicznych wiosek.

Ta pokutna procesja w intencji uwolnienia od epidemii i o nawrócenie serc rozpoczęła się w Miasteczku Krwi Chrystusa o godz. 15:00 od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, później kapłani z krzyżem przeszli ul. Prusa do ul. Tomaszowskiej a następnie w kierunku Pl. Piłsudskiego. Procesja zakończyła się przed 17:00 przy krzyżu na placu pod budowę kościoła na Sójczym Wzgórzu.

Wierni byli proszeni, aby nie włączać się w procesję. Za to wzruszeni stawali w oknach, na balkonach oraz przed swoimi domami. Trzymając krzyże w dłoniach, często nie kryjąc łez, przyjmowali błogosławieństwo Krzyżem.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w tej procesji: kapłanom, siostrom zakonnym p. Szymonowi Kowalczykowi – organiście i naszym klerykom. Szczególnie dziękujemy służbom porządkowym (Policji, Straży Miejskiej) oraz p. Robertowi Nowakowi za transport nagłośnienia.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp