Młodzież z Diecezji na Polach Lednickich

3 CZERWCA 2013
admin

„W imię Ojca” to hasło tegorocznego, XVII Spotkania Młodych nad Lednicą, które odbyło się 1 czerwca. Tematem Spotkania było ojcostwo, zarówno to boskie jak i to ludzkie. Ponad 70 tys. osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Wśród nich także młodzież z naszej diecezji m. in. z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu w liczbie 50 osób pod przewodnictwem ks. Łukasza Cukierta, Pani Ewy Skierskiej i siostry Zofii Pietraszuk.

Spotkanie oficjalnie rozpoczęło się o godz. 17 procesją z relikwiami bł. Jana Pawła II, św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników oraz odśpiewaniem Bogurodzicy i Hymnu III Tysiąclecia. Głównym punktem spotkania na Polach Lednickich była Eucharystia sprawowana o godz. 19 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, koncelebrowana m.in. przez ok. 1700 kapłanów a homilię wyglosił bp Grzegorz Ryś. Natomiast po mszy świętej zebrani mogli usłyszeć słowa papieża Franciszka. XVII Spotkanie Młodych na Lednicy zakończyło się po godz. 24 wyborem Chrystusa na Pana swojego życia i przejściem młodzieży przez Bramę III Tysiąclecia. W tym roku cała Lednica zatańczyła „Tango Francesko”, oczywiście na cześć nowego papieża z Argentyny, który jako młody chłopak tańczył tango.

Każdy z uczestników lednickiego spotkania otrzymał pamiątkową łyżeczkę z napisem „Ty karmisz nas do syta”, która symbolizuje „troskę i opiekę, jaką obdarza nas Ojciec – karmiciel rodziny”.

Więcej o Lednicy można przeczytać na oficjalnej stronie

Zdjęcia i tekst dzięki uprzejmości ks. Łukasza Cukierta.

Podobne