Młodzież Diecezji Łowickiej już w Krakowie

25 LIPCA 2016
admin

Dni w Diecezji zakończyły się. Po wzruszających pożegnaniach Włochów i Francuzów uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z diecezji łowickiej pociągiem specjalnym ruszyli do Kokotowa. Skład podstawiły Przewozy Regionalne.

Razem z młodzieżą z diecezji do Miasteczka Łowickiego pociągiem udali się także Białorusini. Przed wejściem do pociągu każdy pielgrzym otrzymał imienny identyfikator, koszulkę promującą województwo łódzkie, a także bilet – opaskę na rękę.

Nikt nie maił wątpliwości, że to pociąg specjalny. Radosna grupa młodzieży w koszulkach z symbolami ŚDM mówiła sama za siebie. W każdym wagonie znajdował się plakat z papieżem Franciszkiem.

Pociąg, potocznie nazywany „żółtkiem”, tym razem miał czerwone barwy. Szybko został okrzyknięty pendolino. Mknął zgodnie z planem, zatrzymując się tylko na dużych stacjach. Nigdzie jednak nie dosiadali się do niego pasażerowie.

Duch braterstwa, radości udzielał się wszystkim. Wolontariusze roznosili wodę, muzyczni grali i śpiewali, a media nieustannie dokumentowały przebieg podróży. Podczas drogi w Godzinie Miłosierdzia wszyscy odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W radosnych nastrojach, nieco zmęczeni pielgrzymi dotarli o godz. 16.30 do Kokotowa. Na dworcu wszyscy ustawili się do pierwszej fotografii w koszulkach promujących Łódzkie i diecezję łowicką.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Codzienna relacja z przebiegu ŚDM znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl oraz sdmlowicz.pl

Partner Wydarzenia:

Ogólne

Podobne