Młodzi z diecezji na spotkaniu Lednica 2000

7 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

Co roku na Polach Lednickich młodzież diecezji łowickiej zaznacza swoją obecność. W tym roku wśród 20 tysięcy wiernych modliła się także młodzież z Żychlina, Suserza, Oporowa i Łęczycy. Ponad 40 osobom towarzyszył ks. Dariusz Szeląg, proboszcz parafii w Suserzu, oraz katechetki Jolanta Trawińska i Anna Antczak. Swoją obecność, służąc, zaznaczyli także medycy z grupy OSP Dąbrowszczak.

Młodym już na Lednicy w modlitwie przewodzili prymas Polski abp Wojciech Polak, bp Radosław Orchowicz oraz duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP. Niektórzy nauczeni doświadczeniem, że jednodniowe spotkanie przynosi owoce przez cały rok, zdecydowali się po raz kolejny wyruszyć o świcie, by do późnych godzin wieczornych modlić się, jednoczyć, poznawać i umacniać.

Po północy grupa z Żychlina wraz z innymi uczestnikami przeszła przez lednicką rybę, a o 4 rano zmęczeni, ale zadowoleni z pójścia za Barankiem, dotarli do domu. Już dziś wiedzą, że na kolejne spotkanie lednickie, które odbędzie się 1 czerwca 2024 roku przyjadą nie sami, lecz z przyjaciółmi, by dzielić się niezwykłym doświadczeniem spotkania, obecności Boga i bliźniego.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl