Mistrzostwa Polski księży w futsalu

15 KWIETNIA 2016

Już od lat 80-tych poprzedniego wieku, drużyny złożone z księży aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych. Z pewnością przykład Ojca św. Jana Pawła II, rozumiejącego wagę działań sportowych, pomagał kapłanom rozwijać swoje predyspozycje i sportowego ducha, a także oddziaływać duszpastersko na sportowe środowisko.

Wiele turniejów odbywało się w poszczególnych diecezjach i parafiach. Zaistniała też pierwsza reprezentacja księży, która miała okazję występować w różnych meczach, także o randze międzynarodowej. W składzie tej drużyny znajdowali się przede wszystkim księża z diecezji warszawskich. Kapitanem był ks. Mariusz Zapolski. Drużynę przed występami trenowali byli reprezentanci Polski.

W roku 2000 rozegrany został historyczny mecz z Gwardią Szwajcarską. Polscy księża wygrali 8:1. Po meczu wszyscy udali się na audiencję do Papieża Jana Pawła II. W kolejnym meczu reprezentacja księży zremisowała 1:1 z reprezentacją Watykanu, składającą się ze świeckich pracowników Stolicy Apostolskiej. Podczas rewanżu w Warszawie, również padł remis 2:2.
Reprezentacja księży jest świadectwem zaangażowania i oddania wielu duchownych futbolowi. Niektórzy z nich, wpisali się w historię różnych lig krajowych!

Najdłużej trenowali ją: pan Roman Kosecki, pan Robert Gadocha oraz pan Stefan Białas.

Więcej o Mistrzostwach można przeczytać i być na bieżąco z aktualnymi wynikami na stronie www.futsalksieza.eu

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących zobaczyć księży z naszej Diecezji w akcji na boisku do Skierniewic do hali OSiRu w dniu 23 kwietnia. Wtedy odbędą się Finały XII GP LSO Diecezji Łowickiej w kategorii Open. Zaczynamy od godz. 9.00.