Mieszkańcy Gminy Wiskitki pod opieką Matki

2 CZERWCA 2013
admin

31 maja 1998 r. w obecności ówczesnego bp. łowickiego Alojzego Orszulika, Wójta Gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Leszka Kopczewskiego zawierzono gminę Wiskitki opiece Matce Bożej. Stało się to w sanktuarium w Miedniewicach przed słynącym z wielu łask obrazem Matki Bożej Świętorodzinnej. Po 15 latach w tym samym miejscu odnowiono akt zawierzenia. Uczynił to jak przed laty wójt F. G. Miastowski. – Matko Boża Miedniewicka w Świętorodzinnym Obrazie! My mieszkańcy gminy Wiskitki stajemy przed Twym Cudownym Obrazem, w tym miejscu, które sobie wybrałaś za mieszkanie – zawierzamy Twojemu Matczynemu sercu siebie, naszą ziemię, pracę, wszystkie radości i cierpienia oraz naszą przyszłość – mówił wójt Miastowski, klęcząc przed ołtarzem.

Odnowienie aktu zawierzenia poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry strażackiej uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście. Wśród nich poseł Mirosław Koźlakiewicz, starosta powiatu żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz oraz rodzina wybitnego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi, który wywodził się z Miedniewic.

Na zakończenie z koncertem pieśni religijnych i patriotycznych wystąpił Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Podobne