MB w Trębkach

5 KWIETNIA 2017

Uroczystości powitania ikony jasnogórskiej przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Nie zawiedli kapłani z dekanatu żychlińskiego, którzy – tak, jak w poprzednich parafiach dekanatu – licznie stawili się w Trębkach.

Również parafianie pokazali, że przyjazd Królowej Polski jest dla nich bardzo ważny. Przystroili flagami w barwach maryjnych, papieskich i narodowych trasę przejazdu samochodu-kaplicy. Wzmocnieni duchowo przez misje z utęsknieniem czekali na Czarną Madonnę. Przybyła w asyście samochodów policji i straży pożarnej.

Ramy obrazu na powitanie ucałowali bp Zawitkowski i ks. Piotr Borowski, proboszcz parafii w Trębkach. Ikonę na ramiona wzięli strażacy. W procesji wierni nieśli chorągwie i feretrony oraz symboliczny, duży różaniec, przy parafii działa bowiem kilkanaście kół Żywego Różańca.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.