Max Festiwal w Niepokalanowie

20 SIERPNIA 2015
admin

Max Festiwal to rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży, organizowane w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana. – W praktyce oznacza to dużo prostej i głębokiej radości, doświadczenie pokoju, który głosił św. Franciszek, wiele okazji do czynienia dobra, duże wymagania stawiane uczestnikom oraz prawdziwe cuda, których gwarancją jest Maryja Niepokalana, główna organizatorka Max Festiwalu – mówią organizatorzy imprezy. W tym roku uczestników spotkania odwiedzą ks. Piotr Pawlukiewicz i Jan Pospieszalski. Max Festiwal odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia.

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa „Księża na księżyc. I co dalej?”. – Będziemy chcieli spojrzeć na kapłaństwo z wielu różnych stron. Między innymi od strony mistycznej na przykładzie objawień św. Faustyny. Postaramy się dostrzec jaki jest obraz kapłana w mediach i czy jest prawdziwy. Pochylimy się tez nad rolą kapłana w życiu rodziny – zapowiadają organizatorzy.

Gośćmi specjalnymi Max Festiwalu będą w tym roku ks. Piotr Pawlukiewicz i Jan Pospieszalski. Impreza odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie. Szczegóły oraz informacje o zapisach podane są na stronie www.maxfestiwal.pl

Max Festiwal odbędzie się już po raz 7. Impreza zawsze odbywa się w ostatnich dniach sierpnia. Jest to spotkanie głównie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. – Gdy młodzi pytają, dlaczego warto tu przyjeżdżać? Jedna z odpowiedzi brzmi: to świetny sposób, aby dobrze zakończyć wakacje. Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, ale nie sposób je wszystkie wymienić. Jedno jest pewne – nikt, kto przyjeżdża na Max Festiwal nie wyjeżdża taki sam. Niepokalana dokonuje w tym czasie prawdziwych cudów, wiemy o tym ze świadectw uczestników. Maryja jest pośredniczką wszelkich łask, które spływają do nas od Boga Ojca. Przyjeżdżając do Niepokalanowa, przyjeżdżasz do Niej – powiedział o. Sylwester Gąglewski, jeden z głównych organizatorów festiwalu.

Info za KAI

Podobne