Matka Boża wita w Bednarach

20 CZERWCA 2017

Wierni z parafii pw św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, do spotkania z Matką Jezusa przygotowywali się od września. Nic więc dziwnego, że w dniu Jej nawiedzenia każdy chciał być jak najbliżej Tej, która jest Królową Polski. Spotkanie z Czarną Madonną było ważne zarówno dla osób starszych, jak i dla dzieci czy młodzieży. Dla uczniów pomocą w przygotowaniu były comiesięczne zadania realizowane w ramach programu „Czekając na…”. Przez cały rok uczniowie pisali wiersze oraz opowiadania, które były czytane w kościele. Były też konkursy: piosenki i plastyczny – bez zwycięzców. Wszystkie przygotowane prace udekorowały świątynię. W ramach przygotowań były też wspólny Różaniec w szkole i Drogi Krzyżowe przygotowujące do peregrynacji.

Po swoją Matkę wierni wyszli w długiej procesji, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Obecni byli także proboszczowie parafii należących do dekanatu na czele z dziekanem ks. Robertem Kwatkiem. Po przybyciu samochodu kaplicy jako pierwsi Panią z Bliznami przywitali bp. Andrzej F. Dziuba oraz ks. Józef Paciorek. Cudowny wizerunek na ramionach ponieśli m.in. strażacy, matki, ojcowie, młodzież, harcerze, nauczyciele, samorządowcy, przedstawiciele rady parafialnej, kościelna służba porządkowa, służba ołtarza, koło przyjaciół Radia Maryja, Koła Żywego Różańca, a także reprezentanci wiosek należących do parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.