Matka Boża w Żelaznej

29 PAźDZIERNIKA 2016

Z uśmiechem na ustach, radością i spokojem w sercu parafianie oczekiwali na wizerunek Czarnej Madonny, modląc się na różańcu, śpiewając pieśni i wyjaśniając najmłodszym sens peregrynacji.

– Przyszłam tu z mamą zobaczyć naszą wspólną Mamę. Chyba poproszę Ją, żebym była grzeczniejsza – mówi z niewinną miną 4-letnia Julka. Dzieci z radością machały chorągiewkami, czekając na przybycie Królowej, a na Jej widok na ich twarze wstąpił prawdziwie szczery uśmiech, a wzrok wyrażał podziw i zachwyt.

Po powitaniu przez bp. Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej, i proboszcza ks. Jarosława Wypchłę ikonę na ramiona wzięli ojcowie, matki, młodzież, przedstawiciele liturgicznej służby ołtarza i strażacy. W świątyni, która w fasadzie ma wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, proboszcz, wójt gminy Skierniewice oraz wielopokoleniowa rodzina zawierzyli Matce Bożej parafię, rodziny, gminę i wszystkich, którzy są Jej dziećmi.