Matka Boża w Pacynie

29 MARCA 2017

Dla wiernych parafii pw. św. Wawrzyńca w Pacynie przybycie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej było wyjątkowym wydarzeniem. Wskazywały na to przystrojone flagami i ozdobami trasa przejazdu samochodu-kaplicy, który wiózł obraz, oraz droga procesji do świątyni, a także tłum oczekujący w kościele i miejscu powitania.

Matka Boża przybyła w słoneczne popołudnie 27 marca w asyście policji, straży pożarnej oraz kolumny udekorowanych na tę okoliczność ciągników, którymi kierowali miejscowi rolnicy.

W procesji z chorągwiami i feretronami licznie uczestniczyli młodzi – uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Uroczystości przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. To on wraz z proboszczem ks. Zbigniewem Ciechomskim ucałowali ramy obrazu, gdy ten wysunął się z samochodu. Następnie ikonę na ramiona wzięli strażacy. Przekazali ciężki obraz delegacji młodzieży. Kolejno w drodze do kościoła wizerunek Pani Jasnogórskiej nieśli przedstawiciele nauczycieli, władz samorządowych, chóru parafialnego, seniorzy i ponownie strażacy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.