Matka Boża w Dzierzbicach

11 MAJA 2017

Dzierzbicka parafia znajduje się na zachodnich krańcach diecezji łowickiej. Leży na terenie woj. wielkopolskiego. W głównym ołtarzu parafialnej świątyni znajduje się wielka rzeźba Matki Bożej Królowej Świata. Nie dziwi więc powitanie, jakie zgotowali swojej Pani miejscowi wierni. 9 maja na spotkanie z ikoną jasnogórską wyszli w długiej procesji, niosąc feretrony i chorągwie. Zwracały na siebie uwagę dzieci, które – nawet gdy zaczął padać śnieg – nie przestawały machać chorągiewkami.

Gdy samochód-kaplica przyjechał w eskorcie policjantów i strażaków, niebo wypogodziło się. Na widok obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który wyłonił się z samochodu, oczekujący na Maryję uklękli. Ikonę ucałowali bp Wojciech Osial, który przewodniczył uroczystości, oraz ks. Mirosław Targaszewski, proboszcz parafii w Dzierzbicach. Obraz na ramionach nieśli do kościoła ojcowie, matki, młodzież i strażacy.

Do przyjęcia Czarnej Madonny parafianie przygotowywali się sumiennie podczas misji, o czym zapewnił ks. Targaszewski, witając Matkę Bożą w kościele. – Maryjo! Przedstawiam Ci tę wspólnotę ludu Bożego – rolników, robotników, dziatwę szkolną i studentów, małżeństwa i samotnych, zagubionych i szczęśliwych. Bądź dla każdego z nich Matką i ucz dobrego życia. Te krótkie chwile z Tobą niech zapalą nas ogniem Twej miłości, abyśmy razem idąc ku przyszłości, z dumą nosili imię christianos – mówił proboszcz. Słowa powitania wypowiedzieli również przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.