Marsze dla Życia i Rodziny w Diecezji Łowickiej

27 MAJA 2013

Skierniewicki Marsz rozpoczął się Mszą św. w kościele garnizonowym, po której ci, którym bliskie są wartości rodzinne przemaszerowali ulicami miasta na rynek.

Uczestnicy Marszu nieśli kolorowe balony, wiatraczki, transparenty i flagi. Skandowali hasła promujące wartości chrześcijańskie, rodzinę i troskę o życie. Głównymi Organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny było: Stowarzyszenie „Dar Życia”, Parafia pw. świętego Stanisława biskupa i męczennika, a także Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego w Skierniewicach. Honorowy patronat nad Marszem objął bp Andrzej F. Dziuba, którego list odczytano po dotarciu na rynek.

Natomiast w Rawie Mazowieckiej kolorowy pochód na czele z orkiestrą wyruszył po Mszy św. spod pomnika Jana Pawła II i udał się na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. W czasie marszu entuzjastycznie wyrażano swoje poparcie dla rodziny wznosząc hasła: „Miłość życie i rodzina to najlepsza jest nowina”, „Wie to tata, wiedzą mamy, że w rodzinie się kochamy” oraz „Każde dziecko jak świat światem chce mieć mamę oraz tatę”.

Korzystając z nagłośnienia zapoznano uczestników marszu z fragmentami adhortacji apostolskiej „Familiaris Consortio” Jana Pawła II. W marszu uczestniczyli ludzie w różnym wieku. Nie zabrakło także rodzin z małymi dziećmi. Swoją obecność zaznaczyli również samorządowcy z burmistrzem miasta Eugeniuszem Górajem.

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej tworzyli: Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Nasze Dzieci”, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, Odnowa w Duchu Świętym, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Przymierze Rodzin, Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie.

Więcej o marszach na stronie internetowej i wydaniu papierowym „Gościa Niedzielnego”

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.