Marsz dla życia i rodziny w miastach Diecezji

2 CZERWCA 2014

Po raz drugi Rawa Mazowiecka przyłączyła się do ogólnopolskiej manifestacji promującej rodzinę i chroniącej życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Barwny i radosny przemarsz ulicami miasta poprzedziła uroczysta Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystię sprawowali ks. Bogumił Karp i o. Jan Koziatek, który do licznie zebranych wiernych wygłosił słowo Boże. Z mocą przekonywał, jak ważne są rodzina, respektowanie jej praw, a także udzielanie jej wszelkiego rodzaju wsparcia. Przeor zwrócił uwagę na paradoks, że niektórzy z większym zaangażowaniem chronią rodziny żab, przesuwając autostrady, niż człowieka, który jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

Po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Łowicza. Wzięło w nim udział ok. 1500 osób, które wyruszyły po Mszy św. w kościele oo. pijarów na łowickie Błonia. Tam na dzieci i dorosłych czekały atrakcje.

Kolorowy tłum, w którym maszerowały całe rodziny, zrobił wrażenie na obserwatorach. Zdarzało się, że w drodze przyłączały się kolejne osoby. Ostatnie kilkaset metrów pochód prowadzili motocykliści z Łowickiego Klubu Motocyklowego. Owocem wielomiesięcznych przygotowań było prawdziwe święto rodziny.

Kilkuset skierniewiczan wzięło udział w III Marszu Dla Życia i Rodziny. Manifestacja wiary i poglądów pro-rodzinnych rozpoczęła się Eucharystią przed kościołem św. Stanisława BM, na którą licznie przybyli przedstawiciele szkół, fundacji, władz samorządowych, harcerstwa oraz wierni. To tam padły pierwsze słowa dotyczące rodziny. – Bardzo się cieszę, że pochodzę z wielodzietnej rodziny – mówił podczas kazania ks. Paweł Piontek, proboszcz parafii garnizonowej. – Jestem pewien, że wielu Polaków chciałoby mieć więcej dzieci, ale system panujący w Polsce nie pozwala im na to. Wielu młodych ludzi wyjeżdża za granicę, by tam zakładać rodziny. Państwo powinno w szczególny sposób chronić rodziny wielodzietne, gdyż to właśnie rodzice wkładają ogromny wysiłek w wychowanie młodych obywateli. Niestety prawda jest taka, że rodziny wielodzietne są zazwyczaj poszkodowane – mówił.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”. relacja
z Łowicza
ze Skierniewic
z Rawy mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.