Marsz dla Życia i Rodziny 2024 – „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”

10 CZERWCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 9 czerwca 2024 roku przeszedł ulicami miasta Łowicza po raz dziewiąty Marsz dla Życia i Rodziny pod ogólnopolskim hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Rozpoczęła go Eucharystia o godz. 12.30 w kościele ojców Pijarów za rodziny i małżeństwa. Zaraz po niej i Świadectwie, wśród radości brzmiących trąbek i wiatraków przemaszerowało  społeczeństwo Łowicza i okolic: dzieci, młodzież, starsi, całe rodziny – z  pieśnią, modlitwą i refleksją na ustach. Okrzyki, śmiech dzieci podkreślały radosny nastrój i temat Marszu: przekazywane wartości z pokolenia na pokolenie owocują nadzieją młodych na przyszłość Polski. Manifestowaliśmy, głosiliśmy, że życie jest wartością nadrzędną i jest piękne, godne obrony, wsparcia, pomocy i szacunku.

Po Marszu odbyło się świętowanie rodzinne na Błoniach a w nim: wdzięczność wyrażona słowem rozpoczęcia gali na scenie wobec Patronów, Partnerów i Darczyńców; występy dzieci ze szkół i przedszkoli, zabawy, poczęstunek zupą i słodkościami. Najpiękniejszym było jednak doświadczenie siebie nawzajem: serdeczności, życzliwości, świadectwa piękna życia i wartości rodzinnych.

W wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób. We wspólne świętowanie włączyły się: Diecezja Łowicka, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu, Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament i wiele innych instytucji i wspólnot. Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie. Patronat nad marszem objął J. E. Ks. Bp Wojciech Osial Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej; Pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego; Burmistrz miasta Łowicza i Starosta Łowicki.

 

 

Patronat Honorowy:

J. E. Ks. Bp Wojciech Osial – Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego” lowicz.gosc.pl

Podobne