Marsz całych rodzin

29 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 28 maja ulicami Łowicza przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”.

Wyjście na ulice miasta poprzedziła uroczysta Msza św. koncelebrowana sprawowana w kościele pijarskim, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Hierarcha podkreślił, że Kościół jest wieczernikiem. Jako wspólnota jest miejscem działania Ducha Świętego.

Po zakończeniu Eucharystii, rozpoczął się Marsz ulicami Łowicza. Zgromadzeni z transparentami z napisami promującymi wartości rodzinne, kolorowymi wiatraczkami i okrzykami pro – life przeszli ze Starego Rynku, ulicą 11 Listopada, a następnie Al. Sienkiewicza, ul. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Kurkową, Nowym Rynkiem, ul. Kozią, ul. Świętego Floriana aż na muszlę koncertową w parku Błonie, gdzie rozpoczął się piknik rodzinny.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl