Madonna w Bedlnie

7 KWIETNIA 2017

świątyni wizerunek Pani z Bliznami ustawiono na specjalnie przygotowanym tronie, nad którym umieszczono koronę. Słowa powitania skierował proboszcz parafii. Zwracając się do Maryi, mówił: – Dziękujemy Ci, Pani naszych serc, za Twoje przyjście i Twoją opiekę. Matko naszych serc i naszego życia, wyproś nam u Syna swego wszystkie dary Ducha Świętego, abyśmy okazali się mądrzy i odpowiedzialni, wierni naszemu powołaniu. Prosimy Cię o prawdziwą wolność dzieci Bożych i żywą wiarę. Matko Mądrości, naucz szczególnie młodych, że grzech nie jest nowoczesnością, ale nieszczęściem – prosił ks. proboszcz.

Słowa powitania wypowiedzieli także: Krzysztof Kołach, wójt gminy Bedlno, rodziny, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II i dzieci pierwszokomunijne. Wszystkie osoby przed obrazem zostawiały białe róże.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.