Łowicki program Mieszkanie Plus

29 CZERWCA 2017
admin

W łowickim Ratuszu burmistrz miasta Krzysztof Jan Kaliński oraz Agnieszka Mieczkowska, dyrektor inwestycyjny spółki Bank Gospodarki Krajowej Nieruchomości S.A., podpisali warunkową umowę inwestycją na realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

3 czterokondygnacyjne bloki staną na Korabce przy ul. płk. Mariana Krudowskiego. W pobliżu znajdują się już bloki komunalne. Wokół nowych budynków przewidziano parkingi oraz rowerownie. Bloki nie będą miały piwnic. Średni metraż lokali wyniesie ok. 50 mkw. Będą to mieszkania dwupokojowe i czteropokojowe przeznaczone dla osób średniozamożnych, których nie stać na wynajem lub zakup mieszkania po stawkach rynkowych. Szacunkowy koszt wynajmu ma kształtować się na poziomie 15-16 zł za mkw.

– Naszą ofertę adresujemy do wszystkich grup społecznych, ale przede wszystkim do młodych rodzin czynnych zawodowo z dziećmi oraz pracujących, mobilnych zawodowo i potrzebnych dla tego miasta. Liczę, że ta oferta będzie zachętą dla młodych ludzi z Łowicza, żeby swoją przyszłość związać ze swoim rodzinnym miastem – mówi A. Mieczkowska.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne