Łowicki kleryk wśród zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

14 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

Już po raz 12. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Alumnów.

W tym roku przedmiotem przygotowań były starotestamentowe Księgi Tobiasza i Judyty, razem z przypisami i biblijnymi komentarzami. W etapie ogólnopolskim pytania dodatkowo obejmowały lekturę biblijną C.M. Martiniego „Spotkania z Biblią”. O zwycięstwo rywalizowało 48 alumnów z 47 seminariów. Za udział w ścisłym finale etapu ogólnopolskiego przewidziano nagrody. I i II była pielgrzymka do Ziemi Świętej. Klerycy, którzy zajęli miejsca od III do X, otrzymali nagrody książkowe i pieniężne. Dodatkową – dla grupy finalistów – była możliwość uczestnictwa w tygodniowych warsztatach biblijnych w Bieszczadach, prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Nauk Biblijnych KUL oraz innych ośrodków biblijnych.

Diecezję łowicką reprezentował Piotr Mordzak, który zajął III miejsce. – Do wystartowania w konkursie zachęcił mnie ks. Jarosław Łękarski, wicerektor naszego seminarium, a później w przygotowaniu pomógł mi ks. Mariusz Szmajdziński – mówi. Kleryk nie ukrywa, że nauka była dla niego przyjemnością, bo bardzo lubi sięgać po Biblię. – Od dzieciństwa razem z rodzicami byłem we wspólnocie Przymierza Rodzin „Mamre”. Jej moderatorem jest biblista ks. Włodzimierz Cyran. Dzięki niemu Biblia stała się moją pasją – opowiada alumn. Mówiąc o konkursie, kl. Piotr podkreśla, że poza satysfakcją z zajętego miejsca wiele radości dało mu także spotkanie z innymi klerykami.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne