Łowicka Jaskółka w drodze na Jasną Górę
Łowicka Piesza Pielgrzymka dziś rano wyruszyła z Łowicza na Jasną Gorę. Łowicka “Jaskółka” jest jedna z najstarszych pielgrzymek w Polsce. Pątnicy o 371 lat kontynuują tradycję i niosą do Częstochowy każdego roku swoje troski, prośby czy podziękowania. Tradycyjnie rano podczas Mszy Świętej z pielgrzymami spotkał się Biskup Łowicki Wojciech Osial.
Z Łowicza wyruszyło dziś około 200 pątników, wśród niech liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie.
Łowiccy pielgrzymi do Częstochowy niosą hasło „Zawierzeni Maryi – Posłani do Świata”. Na Jasną Górę przybędą 23 maja.
Tekst i zdjęcia: radiovictoria.pl









