Łowicka „jaskółka” u Matki

24 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

Po sześciu dniach wędrówki 366. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę nazywana „jaskółką” dotarła do celu. Tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

Łowiccy pątnicy do Czarnej Madonny pielgrzymują nieprzerwanie od 1656 r. Z powodu pandemii w tym roku wędrowano sztafetowo. Każdego dni na pielgrzymi szlak wyruszało po 25 osób. Wśród modlitw zanoszonych za pośrednictwem Pani Jasnogórskiej były prośby o ustanie pandemii i o łaskę nieba dla śp. bp. Józefa Zawitkowskiego, wielkiego przyjaciela pielgrzymki, który każdego roku wyprowadzał pielgrzymów z Łowicza i witał ich na Jasnej Górze.

Po dotarciu na Jasną Górę pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Z biskupem pomocniczym diecezji łowickiej modlili się także ks. Robert Błaszczak, duchowy opiekun pielgrzymki, ks. Wiesław Frelek, wieloletni przewodnik ŁPP, a także ks. Ludwik Wnukowicz, niezmordowany pielgrzym.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: radiovictoria.pl