Łowiccy Pielgrzymi już na Szlaku

7 SIERPNIA 2008
W święto Przemienienia Pańskiego podczas homilii na Eucharystii Biskup wypowiedział słowa: ?Wchodzimy na górę przemienienia, na górę Chrystusa”. I niech pielgrzymka będzie właśnie takim wejściem.
Pod koniec Mszy zostały wręczone znaczki ŁPPM Księżom Biskupom: Andrzejowi Dziubie i Józefowi Zawitkowskiemu oraz Księdzu Dziekanowi Dekanatu Łowicz – Katedra – Wiesławowi Skoniecznemu.
Następnie Ksiądz Przewodnik podziękował wszystkim księżom biorącym udział w pielgrzymce, przywitał kleryków i zachęcił pątników do modlitwy w ich intencji. Następnie przywitał siostry zakonne i wszystkie służby pielgrzymkowe i pielgrzymów poszczególnych grup. Wywołało to duży aplauz w kościele. Ksiądz Robert Kwatek szczególnie przywitał tych, którzy na pielgrzymce są pierwszy raz, jednocześnie zobowiązujac bardziej doświadczonych pątników do dawania świadectwa i przykładu wzorowego pielgrzymowania.
Po Mszy św. porządkowi wszystkich grup odebrali chorągiewki oraz tuby.
Wymarsz nastąpił o godzinie 9:30.

Więcej informacji o ŁPPM na stronie Pielgrzymki: http://lppm.strefa.pl/