Litania Miast obecna także w Łowiczu i Skierniewicach

4 LISTOPADA 2014

– Rozmawiałem z ks. Zbigniewem Drzałą, pomysłodawcą Litanii Miast. Stwierdził, że nie ma sensu narzucać jej odgórnie. Powinna wynikać z potrzeby serca – mówi ks. Dariusz Szeląg, obecnie wikariusz parafii św. Stanisława w Skierniewicach. Wcześniej zainicjował ją w Łowiczu. Uważa, że organizacja litanii to nie jest jakaś ciężka praca.

W Łowiczu, w kościele Świętego Ducha, modlono się przy relikwiach bł. Bolesławy Lament, łowiczanki i założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Na koniec odbyła się procesja światła. Na ekranach telewizorów wystąpiły w strojach łowickich dzieci z przedszkola, które nosi imię błogosławionej łowiczanki. Sceny do materiału filmowego nakręcone były w skansenie w Maurzycach. – To także promocja regionu łowickiego – mówi s. Elwira Kruszewska, dyrektor przedszkola.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”