Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XVI Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach

18 WRZEśNIA 2020
ks. Kamil Goc

„Wielka Tajemnica Wiary”

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XVI Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach

Drodzy Bracia i Siostry,

Wszyscy miłujący Maryję i modlitwę różańcową,

W tym roku w sposób szczególny dziękujemy za życie i dar osoby św. Jana Pawła II, świętując 100. rocznicę Jego urodzin. Na duchowej mapie dziękczynienia znajduje się również Sanktuarium w Domaniewicach, do którego co roku pielgrzymują Bracia i Siostry z Kół Żywego Różańca, aby doświadczyć jedności serc, potęgi modlitwy różańcowej i czułej troski Matki Bożej w Jej wizerunku Pocieszycielki Strapionych.

Trafnie wyrażają to słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział w Ludźmierzu w 1997 roku: „Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów, rodziny i całe parafie, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą. Rozważając bowiem tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jej oczyma, przeżywamy je tak, jak Ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje”.

Dlatego, zapraszam Braci w kapłaństwie Księży Proboszczów i Księży Opiekunów, Osoby życia konsekrowanego, Drogich Zelatorów i Wszystkich Kochanych Braci i Siostry, Miłośników Modlitwy Różańcowej, w dniu 10 października 2020 roku na XVI Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach.

Bądźmy razem w rozważaniu różańcowych tajemnic z życia Jezusa i Maryi.
W oczekiwaniu na spotkanie i wspólne doświadczenie ewangelicznego przesłania pielgrzymki ”Wielka Tajemnica Wiary” z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup

+ Andrzej Franciszek Dziuba