Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę

Wielka Tajemnica Wiary

Kochani Maturzyści,

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Cieszę się, że jedne z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu, jakimi bez wątpienia są: matura, wybór studiów, rozeznawanie własnego powołania, zbiegają się z istotnymi dla mnie, jak i dla całego Kościoła wydarzeniami. Oto bowiem w tym roku na ołtarze wyniesiony zostanie Sługa Boży Ksiądz Stefan Kardynał Wyszyński. To dla Was już postać historyczna, ale ciągle aktualne zostaje Jego pytanie, które postawił młodzieży akademickiej w homilii wygłoszonej w Warszawie w dniu 22 marca 1972 roku: Czy chcesz Polski bez wiary w Boga i ludzi, a więc bez ideałów, bez porywów i wzlotów, bez zdolności do poświęcenia i ofiary? Nawet na froncie w obliczu wroga trzeba w coś wierzyć, aby być zdolnym do bohaterstwa. Ale wiara i poświęcenie są potrzebne nie tylko na froncie wojennym, lecz także na froncie pracy, obowiązku, zawodu, nauki, codziennego trudu i wysiłku. Wszędzie potrzebna jest wiara żywych ludzi w Boga Żywego.

Pragnąc Waszego umocnienia w wierze, zapraszam Was oraz Waszych Rodziców, Kapłanów, Katechetów, Nauczycieli oraz Dyrekcje do wspólnego bycia razem podczas 27. Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę, która odbędzie się naszym zwyczajem w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 4 kwietnia 2020 roku.

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa Wielka Tajemnica Wiary. Razem z Matką Bożą – Niewiastą Eucharystii, oraz wkrótce błogosławionym Kardynałem Wyszyńskim, oraz św. Janem Pawłem II – w stulecie Jego urodzin, będziemy wołać dla nas wszystkich o wiarę na froncie pracy, obowiązku, zawodu, nauki, codziennego trudu i wysiłku, o wiarę żywych ludzi w Boga Żywego, który prawdziwie i realnie jest obecny w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcam Was do wcześniejszego przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, byście mogli w pełni uczestniczyć we Mszy świętej, którą – wraz z innymi kapłanami – będę sprawował w Waszej intencji. Warto również zadbać o skupienie podczas rozważań Drogi Krzyżowej i otworzyć serce na słuchanie konferencji. Zachęcam także do osobistej rozmowy z Panem Bogiem podczas modlitwy indywidualnej, na którą również jest przeznaczony czas. Skorzystajcie z niego.

Zatem do zobaczenia w sobotę 4 kwietnia na Jasnej Górze – w duchowej stolicy Polski!

W oczekiwaniu na spotkanie, z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA