Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę 2018

28 LUTEGO 2018
ks. Kamil Goc

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4)

Kochani Maturzyści,

Oto szybko zbliża się moment nie tylko egzaminów maturalnych, ale i podejmowania decyzji co do wyboru dalszej drogi pielgrzymowania przez doczesność, na której będziecie stawać się bohaterami własnego życia. A być bohaterami, to robić to, co robił Jezus. Gdziekolwiek jesteś, z kimkolwiek jesteś i w jakimkolwiek czasie: „Co Jezus zrobiłby na moim miejscu?”­ – o czym przekonuje papież Franciszek w przemówieniu do młodych wygłoszonym w dniu 17 stycznia 2018 roku w sanktuarium Maipu w Chile.

W tej jednej z ważniejszych chwil Waszego młodego życia chcę być razem z Wami, dlatego zapraszam Was oraz Waszych Rodziców, Kapłanów, Katechetów oraz Nauczycieli do wspólnego, ufnego powierzenia się w ręce Maryi podczas jubileuszowej 25. Pielgrzymki Maturzystów diecezji łowickiej na Jasną Górę, która odbędzie się naszym zwyczajem w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 24 marca 2018 roku.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyć będzie hasło Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym (Dz 2, 4). Niech zatem Duch Święty wspomaga Was w stawaniu się bohaterami własnego życia. Zachęcam do szczerej spowiedzi sakramentalnej, a przez to do pełnego uczestniczenia we Mszy świętej, jak również do skupienia podczas rozważań Drogi Krzyżowej, owocnego słuchania konferencji oraz z serca płynącej osobistej modlitwy, w której opowiecie Jezusowi i Jego Matce o Waszych młodzieńczych radościach i zmaganiach.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Za papieżem Franciszkiem zapytajcie samych siebie: Co Jezus zrobiłby na moim miejscu?, i odpowiedzcie: w sobotę 24 marca 2018 roku pojechałby na Pielgrzymkę Maturzystów diecezji łowickiej na Jasną Górę.

Zatem do zobaczenia w duchowej stolicy Polski!

W oczekiwaniu na spotkanie, z serca Wam błogosławię.

Wasz Biskup

+ Andrzej Franciszek Dziuba