Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę 13 kwietnia 2019

22 MARCA 2019
ks. Kamil Goc

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę

„W mocy Bożego Ducha”

Kochani Maturzyści,

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Przed Wami jedne z ważniejszych wydarzeń w życiu. Mam na myśli nie tylko zmagania podczas egzaminów maturalnych, ale przede wszystkim rozeznawanie powołania oraz podejmowanie decyzji co do Waszej przyszłości. Warto jednak pamiętać, że oczekiwana przyszłość nie nadejdzie, jeśli się wpierw dobrze nie przeżyje teraźniejszości. Wy, drodzy młodzi, nie jesteście przyszłością, lecz Bożym teraz (…). Nie jutro, ale teraz, bo tam, gdzie jest wasz skarb, tam będzie również wasze serce; a to, co rozbudza waszą miłość, podbije nie tylko waszą wyobraźnię, ale obejmie wszystko – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej w czasie Mszy świętej posłania podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie 27 stycznia br.

W tym Bożym teraz chcę być razem z Wami. Dlatego zapraszam Was oraz Waszych Rodziców, Kapłanów, Katechetów, Nauczycieli oraz Dyrekcje do wspólnego bycia razem podczas 26. Pielgrzymki Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę, która odbędzie się naszym zwyczajem w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia 2019 roku.

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa W mocy Bożego Ducha. Razem z Maryją Jasnogórską – Niepokalaną Oblubienicą Ducha Świętego, będziemy przyzywać siedmiorakich darów Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, abyście stawali się coraz bardziej Bożym teraz. Warto zadbać o wcześniejsze przystąpienie do spowiedzi sakramentalnej, byście mogli w pełni uczestniczyć we Mszy świętej w Waszej intencji. Warto również zadbać o skupienie podczas rozważań Drogi Krzyżowej i otworzyć serce na słuchanie konferencji. Zachęcam także do osobistej modlitwy, w której opowiecie Jezusowi i Jego Matce o Waszych młodzieńczych radościach i zmaganiach.

Zatem do zobaczenia w sobotę 13 kwietnia na Jasnej Górze – w duchowej stolicy Polski!

W oczekiwaniu na spotkanie, z serca Wam błogosławię w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA