Zachęta Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby do modlitwy w intencji Syrii.

24 GRUDNIA 2016

Z wielką troską i niepokojem obserwujemy tragiczne wydarzenia jakie dzieją się w Syrii. Wojna niszczy wszystko, a przede wszystkim ludzkie serca. Kościół pochyla się nad ofiarą narodu syryjskiego i dramatem jaki on przeżywa. Papież Franciszek wielokrotnie apelował o dialog i pokój. W niedzielnej modlitwie Anioł Pański powiedział: „Kieruje apel o zaangażowanie wszystkich, aby dokonano cywilizowanego wyboru: nie dla zniszczeń, tak dla pokoju, tak dla mieszkańców Aleppo i Syrii” (dnia 11 grudnia 2016 rok).

Czas Bożego Narodzenia to doświadczenie solidarności i życzliwości ludzkich serc. Proszę zatem, abyśmy w duchu jedności całego Kościoła wszyscy pamiętali o modlitwie za wszystkie ofiary syryjskiej wojny, zarówno tych co zginęli, jak i tych, którzy dzisiaj stali się uchodźcami i uciekinierami z piekła śmierci i zniszczenia.

Pragnę wyrazić swoją wdzięczność za wszelką pomoc tę modlitewną, jak i materialną. Wiele wsparcia dla narodu syryjskiego udziela nasza Caritas przez programy pomocy. Wszyscy wspieraliśmy naszymi ofiarami złożonymi do puszek i przekazanymi przez Papieską Fundację „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Za wszelkie dobro dziękuję i proszę o pamięć i dalsze wsparcie dla ofiar konfliktu syryjskiego.

Z pasterskim błogosławieństwem
+Andrzej Franciszek Dziuba