Słowo Księdza Biskupa Ordynariusza na temat powstania Łowickiej Szkoły Biblijnej

30 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Kamil Goc

Czcigodni Bracia Kapłani,

Drodzy Katecheci,

Moi Diecezjanie,

Z radością informuję, że w naszej diecezji od II Niedzieli Adwentu (8 grudnia 2019 roku) rozpoczyna działalność Łowicka Szkoła Biblijna.

Spotkania będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17:00 w Multimedialnym Centrum Kultury i Muzeum w Dziekani – Domu Biskupa Łowickiego. Prowadzić ją będzie ks. dr Mariusz Szmajdziński – moderator Działa Biblijnego Diecezji Łowickiej i wieloletni wykładowca programów biblijnych w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.

Zaproszenie do udziału w Łowickiej Szkole Biblijnej jest skierowane do wszystkich: księży, ojców, braci i sióstr zakonnych, osób świeckich, a szczególnie katechetów, animatorów formacji i grup religijnych, lektorów i ministrantów, którzy pragną przez stałą lekturę Pisma Świętego i przekazywane wiadomości pogłębić swoją wiarę, wiedzę i kulturę biblijną.

Zachęcam do uczestnictwa w tych spotkaniach, żywiąc nadzieję, że Łowicka Szkoła Biblijna przyniesie błogosławione owoce dla wzrostu wiary, duchowości biblijnej i znajomości Pisma Świętego.

Szczegółowych informacji udziela ks. Mariusz Szmajdziński (kontakt: 663 763 791; e – mail: biblista.lowicz@gmail.com oraz www.biblista.pl/diecezja-lowicz).

Wszystkim uczestnikom i prowadzącemu zajęcia udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Andrzej Franciszek Dziuba