Orędzie Ojca Świętego na XXI Światowy Dzień Chorego

11 LUTEGO 2013

Jak co roku, dzień 11 lutego przeżywany jest jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pochylamy się nad ludźmi dotkniętymi szeroko pojętym cierpieniem.

W ramach tegorocznych obchodów, XXI Światowego Dnia Chorego,
w szpitalach leżących na terenie Diecezji Łowickiej Księża Biskupi i Księża Dziekani w tym dniu, o godz. 10.00 odprawią Mszę świętą w intencji Chorych i Pracowników Służby Zdrowia.

Również we wszystkich kościołach naszej Diecezji zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Na tę Mszę św. zapraszamy chorych znajdujących się w naszych wspólnotach parafialnych.

Podczas tych uroczystości zostanie udzielony chorym Sakramentu Namaszczenia Chorych. W załączeniu przesyłamy papieskie Orędzie Ojca Świętego skierowane do chorych.