List Biskupa Łowickiego do Dyrektorów szkół i placówek oświatowych na Boże Narodzenie 2020

23 GRUDNIA 2020
ks. Kamil Goc

Łowicz, Boże Narodzenie 2020

L. dz. 2058/2020

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan” (Łk 2, 10-11) – słowami Anioła obwieszczającego pasterzom Boże Narodzenie, pragnę Was, Szanowni Państwo, pozdrowić w tym świątecznym czasie. A że w Święta mówi się rzeczy ważne, to również dobra okazja do tego, aby wyrazić sobie nawzajem wdzięczność za lata wytężonej i owocniej współpracy polskiej szkoły i Kościoła w wychowaniu do wartości i kształtowaniu postaw wśród młodego pokolenia.

Ponadto zawsze bardzo cenię sobie, by podczas wizytacji w parafii, odwiedzić szkoły i przedszkola znajdujące się na jej terenie, spotkać się z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami obsługi i administracji oraz młodzieżą. To sposobność do ucieszenia się sobą nawzajem i zaakcentowania, że razem zależy nam na młodych ludziach.

Piękną tradycją było również bycie razem na spotkaniu świątecznym na początku stycznia, kiedy łamaliśmy biały chleb, składając sobie życzenia. Niestety trwająca pandemia uniemożliwia spotkanie. Ale nie uniemożliwia zapewnienia Was, Szanowni Państwo, o moich dobrych myślach i serdecznych życzeniach: obfitości Bożych darów, nadziei, radości i poczucia, że nie jesteśmy sami. Jest z nami Nowonarodzony Jezus. Niech Jego hojne błogosławieństwo przenika wszystkie płaszczyzny naszego życia i opromienia każdy dzień Nowego Roku 2021.

Z zapewnieniem o modlitwie, w nadziei na przyszłoroczne spotkanie i pasterskim błogosławieństwem: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA